Turbosprężarka nowa czy regenerowana?

Turbosprężarka jest jednym z najważniejszych elementów przy wielu modelach aut. Pozwala ona zwiększyć osiągi silnika, jednocześnie zmniejszając zużycie paliwa. Brzmi jak marzenie prawda? Rzeczywiście, jest to urządzenie, które świetnie spełnia swoją funkcję, nawet w najtrudniejszych warunkach. Jest jednak jeden szczegół, z którym trzeba się liczyć kupując samochód wyposażony w owy element – jeśli turbosprężarka ulegnie zniszczeniu, musimy przygotować się na ogromny wydatek, który z pewnością pozostawi dziurę w budżecie rodzinnym.

Turbosprężarka – nowa czy regenerowana?

Uszkodzona turbosprężarka nie jest więc diagnozą, którą chciałby usłyszeć żaden kierowca. Zakup nowego urządzenia często pozostawi nas w tyle o kilka tysięcy złotych (w zależności od wymaganego w pojeździe modelu). Szczególnie, gdy chcemy pokusić się o nabycie produktu renomowanej firmy. Dochodzą do tego koszty demontażu oraz montażu, jak i również wymiana zarówno oleju, jak i filtrów za zupełnie nowe. Mało tego, na horyzoncie czeka nas jeszcze jeden problem.

O ile mechanik może bezproblemowo wymienić zakupioną przez nas turbosprężarkę, o tyle prawidłowe postawienie diagnozy na temat przyczyny jej awarii jest już inną sprawą. Mechanik rzadko kiedy może jednoznacznie ją stwierdzić, co stwarza ryzyko konieczności wymiany urządzenia niedługo po tym, jak wydaliśmy na nie małą fortunę. Jakie są więc alternatywy i do kogo możemy się udać w celu rozwiązania naszego potencjalnie kosztownego problemu?

Profesjonalna regeneracja turbosprężarek – dlaczego warto?

Możemy udać się do profesjonalnego serwisu, w którym doświadczeni pracownicy odnajdą przyczynę uszkodzenia urządzenia poprzez diagnostykę jego elementów (po wcześniejszym rozmontowaniu). Pozwoli to na uniknięcie błędów przeszłości i wyeliminowanie przyczyny awarii, a nie tylko wymianę turbosprężarki na nową. Nie tylko daje to kierowcy wgląd w mechanikę jego samochodu, ale również gwarantuje jego wewnętrzny spokój podczas jazdy.

Warto również wspomnieć, iż na ogół cena regeneracji opisywanego urządzenia jest o wiele niższa niż zakup nowego sprzętu. W zależności od tego producenta, może to być nawet oszczędność 50%! Jest to niemała różnica, którą trudno jest zbagatelizować.

Chińskie zamienniki – czego należy przestrzegać?

Wiele producentów samochodów korzysta z turbosprężarek przy tworzeniu projektu nowych aut. Jest to wydajne rozwiązanie, które przynosi pożądany rezultat. Oznacza to jednak, iż na rynku pojawiają się gorsze wersje urządzeń, które są kluczowe w poprawnym działaniu tego, co kryje się pod maską auta. Szczególnie warto zwrócić uwagę na tanie zamienniki z Chin, za które może i zapłacisz jedynie ułamek ceny, na którą nabędziesz urządzenie renomowanej firmy, lecz w praktyce koszty mogą być znacznie większe. Jak to możliwe?

Chińskie zamienniki nie są tanie bez przyczyny. Korzystanie z elementów o wątpliwej jakości, niepoprawne złożenie ich w całość czy niepoprawne działanie podczas jazdy, co przekłada się na potencjalne uszkodzenie innych newralgicznych części auta, to tylko niektóre z problemów, które stwarzać mogą owe urządzenia. Niestety, wiele osób, z powodów finansowych, decyduje się właśnie na takie rozwiązanie, by później żałować swojej decyzji podczas kolejnej wizyty u mechanika. Najlepiej jest kierować się zasadą: jeśli coś jest zbyt dobre, by było prawdziwe, to najprawdopodobniej wcale nie jest dobre.

Na co zwracać uwagę przy wyborze profesjonalnego serwisu regenerującego turbosprężarki?

Jeśli zdecydować się na regenerację uszkodzonej turbosprężarki, pozostaje Ci jedynie wybór odpowiednie serwisu, który dokona dla Ciebie odpowiednich napraw. Warto jest znaleźć taki, który istnieje na rynku już co najmniej kilka lat – to gwarantuje, iż pracownicy mieli sporo czasu na udoskonalenie swojego fachu. Przestrzegaj się firm proponujących zbyt tanie usługi – najprawdopodobniej korzystają z opisanych wyżej chińskich zamienników. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skorzystaj z naszych usług. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Może cię zainteresować także:

Smarowanie turbosprężarki

Płynne działanie silnika pojazdu mechanicznego i bezawaryjność układu napędowego to aspekty, które najbardziej cieszą każdego kierowcę. Ten fakt w zasadzie nie dziwi, ponieważ konieczność jakiejkolwiek

Czytaj więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *