Turbsprężarki baner
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Jak wyregulować turbosprężarkę?

Turbosprężarka jest jednym z kluczowych elementów, które znajdziesz w naszym pojeździe samochodowym. Jest ona odpowiedzialna za zwiększenie ilości powietrza dostarczanego w krótkim czasie od cylindrów. To z kolei sprawia, że zwiększa się moc silnika, a my możemy cieszyć się przyjemniejszą jazdą. Dzieli się na dwie części: turbinę oraz sprężarkę. Co jednak zrobić, gdy owy komponent naszego auta nie działa tak, jak powinien?

Zacznijmy od zaznaczenia, iż jedyna w pełni poprawna regulacja turbosprężarki odbywa się w serwisie oferującym pełną, profesjonalną regenerację. Sposób, który opisany jest niżej, pomaga jedynie w niedokładnym uregulowaniu działania owego elementu. Dodatkowo, musimy wspomagać się nie tylko diagnostyką komputerową, lecz również skorzystać z pomocy innej osoby.

By wyregulować turbosprężarkę, na początek należy podłączyć komputer z zainstalowanym programem specjalistycznym do odpowiedniego złącza w aucie. Następnie musimy rozpędzić samochód do momentu, w którym jesteśmy gotowi włączyć trzeci bieg. Uzyskujemy najmniejszą możliwą prędkość (pozostając przy tym na trzecim biegu), by następnie po chwili wcisnąć pedał gazu możliwie najmocniej. Pozwoli to na wymuszenie największego momentu obrotowego.

Osoba towarzysząca ma w tym czasie za zadanie weryfikować ciśnienie doładowania turbosprężarki na ekranie komputera. Na tym etapie ocenić można, czy ten element wyposażenia samochodu jest rozregulowany. Jeśli działanie nie zgadza się z przyjętą normą, należy dokonać regulacji za pomocą śrubki znajdującej się przy zaworze upustu spalin.

Opisany powyżej proces warto jest powtarzać do czasu, gdy otrzymany wynik jest zbliżony do tego, który podaje producent pojazdu. Warto zaznaczyć, iż nie jest to substytut udania się do profesjonalnego serwisu, a nieumiejętne wykonywanie przedstawionych wyżej działań może uszkodzić Twoje auto, w ekstremalnych sytuacjach nawet nieodwracalnie. Zapraszamy więc do naszej siedziby, a w razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Może cię zainteresować także:

Jak znaleźć numer turbosprężarki

Jak sprawdzić numer turbosprężarki Podczas składania zamówienia na turbosprężarkę do swojego pojazdu, będziesz proszony o podanie numeru części swojej oryginalnej turbosprężarki (aktualnie zainstalowanej w pojeździe).

Czytaj więcej »
Instrukcja montażu turbosprężarki

Instrukcja montażu turbosprężarki

Instrukcja montażu turbosprężarki Turbosprężarka jest skomplikowanym urządzeniem o wyjątkowej precyzji. Nieprawidłowe użytkowanie lub modyfikacje mogą doprowadzić do jej uszkodzenia. Błędne podłączenie przewodów lub zmiana kontroli

Czytaj więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *